skip to Main Content

Інформаційна сесія з питань створення молодіжних рад

Як спрямувати активність молоді у русло розвитку громад? Як не втратити юне покоління і якнайповніше залучити юнаків і дівчат до управлінських процесів у місцевому самоврядуванні? Про це говорили учасники інформаційної сесії з питань створення молодіжних рад, яку 24 червня організував @ULEAD Одеський регіональний офіс Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.
Під час зустрічі своїм досвідом з колегами з інших громад ділилися представники Березівської та Біляївської міських ТГ.
Як зазначила керівниця Одеського РО Юлія Молодожен, представники місцевого самоврядування часто говорять про те, що молодь виїздить з невеликих населених пунктів до крупних міст або за кордон, але дуже рідко влада громади питає у молоді про причини виїзду. Якщо у громаді є молодіжна рада, то, скоріш за все, місцева влада готова до системної та прозорої молодіжної політики.
Молодіжна рада – це інструмент молодіжного “голосу”, який дає можливість почути молодих людей. Це консультативно-дорадчий орган, що утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях.
Як використовують цей інструмент в громадах Одещини, розказували як працівники органів місцевого самоврядування, так і представники молодіжних рад. Берзівська міська рада поділилася досвідом створення учнівської ради та залучення молоді до ініціатив розвиткових проєктів: створення роледрому, соціальної кампанії проти сплювання опалого листя, проведення дня молодіжного самоврядування, конкурсів, різноманітних заходів за участі молоді. Особливо важливим було те, що про це розповідали не тільки співробітники виконкому, а й представник міжшкільної ради Павло Овчаренко.
Біляївська громада поділилися своїм досвідом створення молодіжної ради, шкільного парламенту, формування “банку молодіжних проєктів” та іншими реалізованими молодіжними ініціативами.
Back To Top