Питанням організаційно-кадрової роботи була присвячена онлайн консультація Одеського регіонального офісу Програми ULEAD з Європою /…
Про освітню мережу у громаді – з перших уст
23 червня ULEAD з Європою в Одеській області Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe провів інформаційну сесію з питань створення освітньої мережі в громадах Одещини.
Про свій шлях реформування закладів освіти проінформували Балтська міська, Маразліївська сільська та Шабівська сільська громади.
Заступник Балтського міського голови Валерій Желіховський та начальник фінансового управління Олеся Паламарчук розповіли про основні підходи до надання школам автономії. Які основні кроки було виконано в громаді?
- обрано м’яку форму оптимізацію освіти, без радикальних кроків;
- тривала активна роз’яснювальна робота для формування прихильників серед освітян та батьків;
- були обговорені певні правила з навчальними закладами щодо вимог та критеріїв оцінки знань учнів, а також вимог до функціонування шкіл;
- створено централізовану бухгалтерію, кожен освітній заклад отримав кошторис і зареєстрований у казначействі;
- розроблена стратегія реформування освітньої мережі, де обговорені основні етапи подальших дій.
“Сьогодні школи конкурують між собою за те, щоб майбутні учні йшли вчитися самедо них, і пишаються досягненнями своїх учнів, які беруть участь в олімпіадах та конкурсах”, – розповіли представники громади.
На відміну від Балтської громади, досвід Маразліївської сільської ради був кардинально іншій. Про нього розповіла директорка Олексіївського НВК Ірина Гайцук.
За її словами, громада вирішила підійти до реформування освітньої мережі рішуче, створила опорну школу (не в центрі громади), понизила ступінь інших навчальних закладів та об’єднала школи з садочками в НВК, забезпечила підвезення дітей до опорної школи. Не обійшлося без активного супротиву групи вчителів і батьків, проте наразі більшість конфліктних питань врегульована, і громада змогла значно укріпити матеріальну складову навчальних закладів і підвищити рівень знань учнів.
Шабівська громада в особі Ольги Сушицької поділилася досвідом створення Центру професійного розвитку педагогічних працівників: чому саме виникла ідея, які кроки були створені громадою для цього, які перші результати діяльності центру вже можна відмітити.




