16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Лідерки місцевого самоврядування Одещини вивчали інструменти місцевої демократії
Основним інструментам залучення громадян та основам місцевої демократії було присвячено перший тренінг у рамках Школи жінок-лідерок органів місцевого самоврядування Одещини, яку організував Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Під час навчального модулю учасниці ознайомилися із законодавчою базою інструментів участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні, зокрема з вимогами до організації та проведення громадських слухань, зборів громадян, консультативного опитування, консультацій з громадськістю та особливостями місцевих ініціатив. Цікавим виявився досвід представниць Білгород-Дністровської міської ради, Старокозацької і Коноплянської сільських рад, Біляївської міської та Авангардівської селищної рад, які брали участь у подібних заходах та розповіли про те, з якими проблемами зіштовхнулися і як відбувався процес проведення слухань
і консультацій у їх громадах.
“Під час роботи з жителями громад важливо застосовувати й неординарні методи. Наприклад, організувати місця для збору побажань та ініціатив (скриньки, дошки зі стікерами, “фотосушки” тощо, а також пікніки, неформальні зустрічі за кавою, дослідницькі прогулянки за заздалегідь визначеним маршрутом тощо”, – зазначила радник з питань комунікації Одеського ЦРМС Євгенія Генова.
Під час другого модулю учасниці Школи у теоретичній і практичній формах опрацювали засадничі інструменти електронної демократії: е-консультації, е-петиції та е-зверенення, а також головні вимоги до громадського бюджету.
Цікавим виявився досвід Біляївської ОТГ, де в минулому році вже залучали громадян до написання проектів, що фінансуються з бюджету, причому перемогу здобула молодь з селища Повстанське. А у Красносільській ОТГ саме перебувають у процесі розробки Положення про громадський бюджет та за порадою Одеського ЦРМС вже підключилися до однієї з платформ, що безкоштовно працює з місцевими радами.
Наступне заняття для жінок-лідерок відбудеться у травні.
Нагадаємо, що протягом 2019 року експерти й радники Одеського ЦРМС допоможуть набути учасницям Школи фахової спроможності. Заняття у Школі жінок-лідерок будуть проводити як радники ЦРМС, так і залучені спеціалісти. Формат навчання – тренінги і семінари, причому теми визначили самі учасниці установчої зустрічі, що відбулася у березні.




