16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Одеські студенти обговорили питання молодіжної політики в об’єднаних громадах під час організованого Одеським ЦРМС світового кафе
У День Європи, 19 травня, Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, провів світове кафе для студентів вищих навчальних закладів Одеси на тему: «Яким має бути майбутнє української молоді, що мешкає в ОТГ, в контексті євроінтеграції».
Під час заходу, у якому взяли участь 26 студентів п’яти вишів та викладачі, було обговорено питання євроінтеграції України, просування реформ, роль молоді у впровадженні змін у державі, а також особливості децентралізації. Студенти склали список європейських цінностей, які вони вважають найбільш важливими, та розробили дорожню карту для об’єднаних територіальних громад області щодо залучення молодих фахівців до роботи в громадах.
«Сьогодні ми зібрали вас, щоб почути ваші поради і думки з приводу того, як молоді люди, які за декілька років закінчать навчання і опиняться перед вибором місця роботи, бачать своє майбутнє, чого чекають від місцевої влади і чи готові самі змінювати своє життя і життя країни. Ми сподіваємося на чесні відповіді і поради від вас, котрі ми узагальнимо, доопрацюємо і надамо об’єднаним громадам області як інструкцію для дій у царині розвитку молодіжної політики», – зазначила директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен.
Особливістю заходу стало анкетування учасників, щоб зрозуміти настрої студентської молоді. За результатами оброки анкет Одеським ЦРМС, з’ясувалося, що переважна більшість студентів упевнені, що будуть працювати за фахом після закінчення ВНЗ. Водночас 10 студентів (з них шестеро дівчат) чесно зізналися, що планують виїхати з України після закінчення навчання, двоє ще не визначились з цього питання, але 14 впевнені, що мають залишитись, бо в України є майбутнє. Щодо очікувань розміру заробітної плати після закінчення навчання, то середня бажана сума склала 10 тисяч гривень.
Пріоритетними цінностями євроінтеграції одеські студенти визначили свободу слова і вибору, рівність всіх людей, додержання законів і норм, безпека і стабільність, соціальний захист і простір «без кордонів». А відповідаючи на питання про роль молоді у реалізації українських реформ, зокрема, зазначили, що важливо бути активнішими, брати участь у політичних і громадських процесах, ініціювати зміни на місцях через пропозиції владі і бізнесу тощо.
Під час роботи над рекомендаціями об’єднаним громадам щодо того, якими мають бути умови для того, аби молоді фахівці, яких зараз так потребують у селах і містечках, приїздили туди на роботу, студенти на перше місце винесли гідний рівень заробітної плати та житло. Серед інших вимог, котрі молодь ставить до роботодавців у селах і містечках, – можливість кар’єрного зростання, розвинута інфраструктура, культурне дозвілля, безпека і чисте довкілля, гнучкий графік роботи і підтримка керівництва та колективу.
Цікавими стали й поради учасників світового кафе для ОТГ у напрямку популяризації саме для молоді. За словами студентів, вони дуже рідко дізнаються про вакансії в громадах, оскільки на місцях обирають для цих цілей такі канали комунікації, якими практично не користуються молоді люди. Тож, аби місцева влада знайшла точки дотику з молодими фахівцями, слід організовувати ознайомчі поїздки студентів до ОТГ, користуватися соціальними мережами та соціальними медіа, давати оголошення на популярних сайтах, робити рекламу в торгових точках та зовнішню рекламу на транспорті і білбордах, проводити зустрічі очільників ОТГ зі студентами на базі вишів, створювати стипендіальні програми і укладати угоди з гарантією працевлаштування.
Чимало питань у студентів виникло до представниці однієї з об’єднаних громад області – проектного менеджера Авангардівської ОТГ Світлани Рябоконь, яка виступила перед учасниками світового кафе. Вона розповіла про те, що спонукало її як молодого фахівця піти на роботу в громаду, які плани має ОТГ на майбутнє та чим займається вже зараз. При цьому студенти встигли навіть обговорити ідею створення в громаді молодіжного культурного центру та концепцію його роботи.
Зазначимо, що після заходу студенти виявили бажання відвідати з екскурсією одну з об’єднаних громад області, а також зазначили, що готові попрацювати волонтерами з Одеським ЦРМС, аби спробувати свої сили у популяризації реформ.









