16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Одеським журналістам розповіли про стратегічні цілі об’єднаних громад області
Трохи менше половини об’єднаних громад Одеської області вже мають стратегії розвитку, і наступного року цей показник суттєво збільшиться. Про це йшлося під час прес-кафе «Презентація стратегій розвитку ОТГ на Одещині», організованому 11 грудня Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Як розповів радник з регіонального розвитку Одеського ЦРМС Віктор Бондарук, починаючи з 2015 року станом на грудень 2018 року в Одеській області створено 31 об’єднану територіальну громаду, і в 28 з них пройшли перші вибори.
«За час проведення реформи децентралізації стало очевидним, що лідери нових громад є більш прогресивними та відповідальними, а мешканці – більш активними та налаштованими на позитивні зміни. Вони можуть розповісти про історію своїх населених пунктів та про ресурси, якими володіють громади – кількість жителів, площу і використання земель, величину місцевого бюджету, середню зарплату тощо. Але, напевно, найбільше турбує мешканців те, якою буде їхня громада в майбутньому – через 5, 10 років – чи будуть робочі місця, чи буде забезпечено комфортне і безпечне проживання, які будуть умови для ведення бізнесу тощо. На ці питання має відповісти стратегія розвитку громади, яка охоплює період 5-7 років», – розповів радник.
Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування допомагає об’єднаним громадам Одещини планувати свій розвиток, надає усі необхідні консультації та надає підтримку у розробці стратегій. Так, у 2017 році за сприяння Одеського ЦРМС три громади підготували та затвердили стратегії – Коноплянська і Тузлівська сільські та Великомихайлівська селищна. Цього року радники ОЦРМС допомагають розробляти стратегії чотирьом громадам – Лиманській сільській, Затишанській селищній, Березівській і Вилківській міським.
«Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування допоміг нам минулого року, коли ми розробляли стратегію розвитку, знайти наші «точки зростання» і спланувати використання ресурсів таким чином, щоб вони були максимально ефективно використані. Важливо, що ми пройшли всі етапи обговорення з нашими мешканцями, тож це – наша стратегія у всіх сенсах цього слова, її не робили «зверху», а розробляли всі гуртом», – зазначила під час прес-кафе Великомихайлівський селищний голова Тетяна Жарська.
При цьому основними стратегічними цілями громади є ефективне виробництво та переробка сільськогосподарської продукції, будівельна промисловість та розвиток людського капіталу.
Про розробку стратегії цього року розповів секретар Березівської міської ради Сергій Шевченко:
«Нашими пріоритетами є торгівля, бо Березівка історично є перехрестям торгових шляхів між різними районами і областями, туризм і сфера послуг – неподалік від міста є єдиний на українському Півдні гірськолижний курорт, досить популярний, і наше завдання – налагодити туристичну інфраструктуру. Крім того, серед стратегічних цілей – переробка сільськогосподарської продукції і, звісно, розвиток людського капіталу», – пояснив він.










