16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Післяконфліктне Цебрикове: як функціонує об’єднана громада?
Директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Юлія Молодожен спільно із радником з питань децентралізації Оксаною Гуненковою 14 серпня відвідали Цебриківську ОТГ з метою ознайомлення з поточними процесами становлення об’єднаної громади та надання консультацій щодо прийняття відповідних повноважень.
Слід зазначити, що розвиток цієї громади значно загальмували виборчі баталії та чисельні судові процеси з цього приводу, що тривають з жовтня минулого року. Крім того, навесні цього року, під час повторної передвиборчої кампанії, у селищі були зіткнення представників різних груп конфліктів, депутатів, місцевих мешканців, що переросли у тривале силове протистояння.
Представники Центру зустрілись із Цебриківським селищним головою Володимиром Барнасевичем, який очолював Цебриківську громаду під час проведення процедур об’єднання та після проведення повторних виборів, ставши головою ОТГ з червня поточного року.
«Ми намагаємось знаходити компромісні рішення з метою залагодження конфліктних ситуацій, що до цього мали місце, виробити злагоджену позицію всього депутатського корпусу, повернути довіру мешканців громади», – зазначив В. Барнасевич.
Він ознайомив представників Центру з тими заходами, що вживаються в громаді із зміцнення соціальної інфраструктури ОТГ.
У свою чергу експерти поінформували про те, на що необхідно звернути увагу при формуванні структури виконавчих органів ради ОТГ, з урахуванням додаткових повноважень, виконання яких вони ще мають забезпечити. Крім цього, обговорювались питання організації роботи старост, управління закладами освіти, культури та охорони здоров’я тощо. З усіх розглянутих питань експерти центру надали відповідні консультації.





