16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Знам’янська об’єднана громада: труднощі і здобутки ОТГ, створеної на межі трьох районів
Представники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, 14 серпня відвідали Знам’янську об’єднану територіальну громаду, яка пройшла перші вибори у листопаді 2017 року, та з 2018 року почала працювати у нових умовах фінансування.
Директор Центру Юлія Молодожен та радник з питань децентралізації Оксана Гуненкова зустрілись із Знам’янським сільським головою Іваном Войніковим та іншими посадовцями ОТГ, щоб дізнатись, як відбувається становлення громади у новій якості, які при цьому виникають проблеми та надати необхідні консультації.
«Найважчим у нашому функціонуванні є те, що у нас об’єдналось шість громад з трьох різних районів. Тому дуже часто задля вирішення багатьох питань доводиться виїжджати до трьох районних центрів і зустрічатись там з представниками різних органів влади. А це – шалені витрати часу та коштів на подолання чималих відстаней. До речі, і заклади соціальної сфери ми приймаємо від трьох районних рад. От якраз зараз приймаємо медичні заклади», – зазначив Іван Войніков.
Задля більш детального ознайомлення з організацією обслуговування населення ОТГ після об’єднання, експерти Центру також відвідали інші населені пункти громади. У поїздці їх супроводжували секретар сільради Олександр Ковалів та головний бухгалтер Олена Чобану, які показали, на що в цьому році витрачаються кошти інфраструктурної субвенції (а це – ремонт доріг та встановлення освітлення по всіх населених пунктах громади).
«Однією з особливостей нашої громади є те, що до неї увійшли населені пункти, що розташовані на периферії районів, – зазначив Олександр Ковалів, – тому увага районної влади їм майже не діставалась. І тут багато років практично нічого не робилось для сіл. Зараз ми намагаємось це виправити і у першу чергу приділяємо увагу освітнім закладам».
Експерти Центру оглянули загальноосвітні навчальні заклади сіл Цибулівка, Великозименове та Новоєлизаветівки, де наразі відбуваються капітальні ремонти та будівництво, у тому числі – під створення чотирьох груп для дошкільнят – там, де їх раніше взагалі не було.
«Проблем і потреб дуже багато, – зазначила Олена Чобану, – і щоб мати змогу їх оперативно вирішувати, доводиться по декілька разів відвідувати необхідні об’єкти».
Вона також поділилась планами громади на наступний рік щодо будівництва дороги, яка поєднає село Великозименове з адміністративним центром ОТГ, оскільки сьогодні така дорога майже відсутня. Вже замовили відповідний проект.
Юлія Молодожен та Оксана Гуненкова зустрілись з виконуючими обов’язки старост, ознайомились з їх повноваженнями та організацією роботи, дізнались про нагальні проблеми.
«Чи не найбільшою проблемою є збирання податку на землю, – зауважила Ірина Кравцова, – доводиться постійно вмовляти людей, щоби вони вчасно сплачували належні кошти. Ще й банківських відділень нема у селах, і дороги погані, це значно ускладнює можливість уплати податків».
Під час зустрічей висловлювались також проблеми з організації надання нотаріальних послуг населенню, з приводу чого представники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування надали відповідні консультації.






