16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радник Одеського ЦРМС розповів представникам місцевого самоврядування про роботу над проектами
26 червня відбулася робоча зустріч представників органів місцевого самоврядування Одещини з Віктором Бондаруком, радником з питань регіонального розвитку Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Радник пояснив, що проект має вирішувати конкретну проблему громади шляхом виконання у певний проміжок часу переліку взаємопов’язаних дій, на що витрачаються заздалегідь прораховані ресурси – людські, матеріальні, фінансові. Він також порекомендував громадам визначити підрозділ або посадовця, до компетенції якого входитимуть питання розробки та реалізації проектів місцевого розвитку. При цьому Одеський ЦРМС на постійній основі навчає проектних менеджерів і цього року в липні пройде вже третій тренінг під назвою «Школа управління проектним циклом».
“Програмно-цільовий метод базового рівня органів влади вже став сьогоденням і звичною справою. Але якість проектів, які розробляють громади Одеської області не завжди має належний рівень. Пояснень цьому є декілька, але досить часто очільники громад не зовсім чітко розуміють, що таке проект, який його зв’язок з іншими планувальними документами громади і де брати інформацію для заповнення проектної заявки“, – розповів Віктор Бондарук.
“У кращій ситуації знаходяться громади, які розробили хоча б середньострокові плани свого розвитку та дотримувались методики. Саме там, у планах і стратегіях знаходяться теми проектів, які потім ми можемо реалізовувати, використовуючи різноманітні джерела фінансування“, – підсумувала секретар Маразліївської сільської ради Антоніна Топор.

