16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Рівненщина запрошує до співпраці одеських колег
23-25 жовтня Рівненська область приймала гостей з інших регіонів, демонструючи свій досвід у розвитку людського капіталу. Навчальна поїздка була організована групою радників з впровадження державної регіональної політики Програми “U-LEAD з Європою”, Одещину представляв радник Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Бондарук.
Рівненщина має суттєві досягнення у кількох важливих напрямках регіонального розвитку і з задоволенням ділиться досвідом.
Учасники поїздки познайомились з успіхами колег у реформуванні системи професійно-технічної освіти, відвідали Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі, Національний університет “Острозька академія”, де були представлені напрямки ефективних змін на різних рівнях системи освіти в Україні.
Цікавим було спілкування з громадськими активістами, які започаткували та супроводжують реалізацію громадського бюджету Рівненщини, що виконує функції стимулювання громадської активності, ідентифікації проблем регіону, налагодження співпраці між громадськістю та владою, а також між різними віковими і професійними групами.
У контексті розвитку туризму як одного з чинників місцевого розвитку був цікавий досвід Клеванської ОТГ, де знаходяться відомий «тунель кохання» та культурно- археологічний центр “Пересопниця”.
Спілкування з рівненськими колегами виявило, що між регіонами вже є налагоджені стійкі ділові зв’язки, прозвучали також цікаві пропозиції для нових напрямків співпраці. Зокрема, практика багатьох студентів училища ресторанного сервісу і торгівлі проходить влітку у туристичних закладах Одещини.
І насамкінець, до уваги голів громад нашого регіону пропонується ініціатива Клеванської ОТГ щодо обміну туристичними групами громад.
«Ми бажаємо створити умови для перетворення одноденних екскурсій на якісний туристичний продукт, розрахований на декілька днів відпочинку. І пропонуємо одеським колегам налагодити взаємні поїздки, покликані стимулювати внутрішній туризм у наших громадах», – зазначив заступник голови Клеванської ОТГ Володимир Мокляк.

