16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
У Кілії відбулися засідання робочої групи та консультації
24 липня у приміщенні Кілійської міської ради пройшло третє засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Кілійської міської об’єднаної територіальної громади. Обговорення та діяльність робочої групи координував Віктор Бондарук, радник з регіонального розвитку Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України.
Враховуючи напрацювання попереднього засідання, робоча група сформувала погоджений текст стратегічного бачення громади:
«Кілійська ОТГ – громада з центром у найстарішому місті України, розташована в дельті Дунаю, має налагоджену транскордонну інфраструктуру та міжнародне співробітництво. Екологічно чиста і транспортно доступна територія, потужний малий і середній бізнес забезпечує мешканців робочими місцями у промисловості, сільському господарстві та сфері послуг. Громада має комфортні і привабливі умови життя, пишається своїми мешканцями, природою, а також найсмачнішою в Україні полуницею».
У розвиток бачення та аналізу сильних і слабких сторін, члени робочої групи визначили три стратегічні цілі, які частково були наповнені оперативними цілями і завданнями:
І. Розвиток малого і середнього бізнесу.
ІІ. Розвиток людського капіталу та соціальної інфраструктури (освіта, медицина, культура, спорт).
ІІІ. Висока якість життя для кожного мешканця (екологія, інфраструктура, благоустрій, безпека).
«Кілійська громада має усі передумови стати успішною, самодостатньою і привабливою для своїх мешканців. Стратегія є важливим інструментом досягнення цього стану. Адже вона допомагає визначити завдання, на яких варто концентрувати зусилля і ресурси. Зовсім скоро “кілійська полуниця” зазвучить набагато потужніше», – зазначив Віктор Бондарук.
На наступному етапі учасники робочої групи перейдуть до заповнення карток технічних завдань та проектних ідей.
Нагадаємо, що стратегія розробляється на період до 2027 року і забезпечує прозору конкуренцію за місцеві ресурси, дає переваги при залученні інвестицій та підкреслює позитивний імідж територіальної громади, розташованої на самому півдні України.
Крім того, представники ОТГ отримали консультації з питань залучення громадян до прийняття рішень, розробки бренду і створення позитивного іміджу громади, а також роботи зі ЗМІ, популяризації ОТГ у соціальних мережах тощо.
“Кілійська громада має природні переваги і гарний потенціал, який варто використати максимально потужно. Тут розуміють, що без сучасного сайту, онлайнінструментів, роботи з соцмережами зробити громаду популярною для туристів і привабливою для інвесторів у сучасному світі неможливо. Наразі є над чим працювати, слід осучаснити сайт або створити повністю новий, який би висвітлював інформацію про громаду оперативно, повно і максимально прозоро”, – зазначила радник з питань комунікації Одеського ЦРМС Євгенія Генова.



