skip to Main Content

У Яськівській ОТГ визначаютсья з пріоритетами розвитку

23 квітня за участі керівниці Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Юлії Молодожен та модерування експерта з питань місцевого розвитку Віктора Бондарука в онлайн форматі пройшло третє засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Яськівської громади на 2020-2027 роки.

Цього разу у заході взяли участь 12 членів робочої групи з числа посадовців та депутатів сільської ради. Традиційно, найбільш активним був очільник Робочої групи, секретар Яськівської сільської ради Ігор Пукас.

Онлайн формат не став перешкодою для активного дискутування, обговорення важливих та значимих факторів, визначення найбільш вдалих та влучних формулювань. Враховувались визначені раніше основні проблеми громади, її сильні та слабкі сторони. У підсумку, для подальшого наповнення та деталізації Яськівського громада отримала своєрідне стратегічне бачення та три пріоритетних напрямки розвитку:

  1. Дружній до природи місцевий економічний розвиток
    (сільське господарство, туризм, торгівля та послуги)
  2. Головний пріоритет громади – наші мешканці
    (активність мешканців, освіта, медицина, молодь, культура, спорт, соціальні послуги)
  3. Комфортний та безпечний громадський простір (захист природи, інфраструктура відпочинку, безпека, благоустрій, комунальне господарство, адмінпослуги)

Віктор Бондарук запропонував до середини травня наповнити визначені напрямки конкретними завданнями, проєктами та заходами. При цьому, надзвичайно важливим є врахування їх «вартості», яка у сукупності має відповідати фінансовій спроможності Яськівської громади.

«Цілком ймовірно, що на кінець цього року Яськівська громада буде дещо більшою за територією та населенням, і це теж бажано мати на увазі під час стратегічного планування», – відзначила Юлія Молодожен.

«Ми впевнено рухаємось до якісного проєкту Стратегії розвитку громади. Результати сьогоднішньої роботи засвідчують, що запропонована Одеським регіональним офісом Програми «ULEAD з Європою» методика ефективно працює навіть у дистанційному форматі», – відзначила заступниця Яськівського сільського голови Тетяна Курко.

Яськівська ОТГ у 2027 році – це “квітуча, заможна громада з розвиненим сільським господарством, що надає якісну сировину для власної переробної промисловості. Громада пишається своїми активними мешканцями, спортивною цілеспрямованою молоддю. Це зелений мальовничий куточок Одеського регіону на просторах Дністровських плавнів, багатих на озера і заплави річок Турунчука та Дністра. У нас розвинена туристична інфраструктура, зокрема, для мисливства та рибальства. Громада дружня до своїх мешканців та гостей, цінує та оберігає добрі традиції українського народу. Громада в якій хочеться жити, працювати та відпочивати”.

Back To Top