skip to Main Content

В Одесі обговорили перспективи адміністративно-територіальної реформи в області

29 липня в Одесі Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи “Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні” був організований круглий стіл на тему “Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Одещини. Етап перший – аналіз існуючого стану”. У заході взяли участь представники Мінрегіону, Одеської обласної ради, обласної державної адміністрації, районних рад та ОТГ області. Від Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, у заході взяла участь радник з питань децентралізації Оксана Гуненкова.

Усі запропоновані питання вже неодноразово обговорювались як під час відповідних обласних заходів, так і під час проведення Центром у районах інформаційно-роз’яснювальної роботи. Тому більшість присутніх висловлювали необхідність розгляду більш чітких критеріїв та визначених підходів до формування нової системи адміністративно-територіального устрою.

Крім того, пролунали одностайні пропозиції щодо необхідності завершення добровільності у процесах об’єднання громад. Разом з цим, як зазначив начальник відділу з питань адміністративно-територіального устрою Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Микола Рубчак, частина необхідних матеріалів зараз лише розробляється, а інша частина вже лягла в основу розроблених законопроектів. І зараз їх просування залежить від активності та позиції новообраної Верховної Ради України.

Back To Top