16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Відбулися виїзні консультації для представників Кілійського району
20 травня радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, провели виїзні консультації для представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Кілійського району. Заходи відбулися у місті Кілія.
Тематичні консультації були присвячені міжмуніципальному співробітництву громад, залученню громадських організацій та громадян до прийняття рішень, процедурам внесення змін до бюджету та виконанню бюджету, ефективному управлінню бюджетними ресурсами громад.
“Міжмуніципальне співробітництво – дієвий інструмент і для об’єднаних, і для необ’єднаних громад. Найчастіше в Україні його використовують для написання спільних проектів, особливо для участі у різних конкурсах, для вирішення проблеми утилізації сміття та надання послуг громадянам. Він був би корисним і для ваших сільських і міських рад, оскільки в Кілійському районі є чимало сфер, де можна було використати ММС максимально продуктивно”, – розповіла радник Оксана Гуненкова.
Радники також розповіли про важливість залучення громад до прийняття рішень, роль місцевої демократії, а радник з питань комунікації Євгенія Генова також зупинилася окремо на питаннях недискримінації, рівній участі в управлінні громадами жінок та чоловіків, особливостях залучення жителів до вирішення важливих питань громади на засадах рівності й прозорості.







