skip to Main Content

Відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування Одещини з питань децентралізації та міжмуніципального співробітництва

Актуальні питання процесів децентралізації в Україні та особливості міжмуніципального співробітництва обговорили 11 жовтня під час навчального семінару радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України Оксана Гуненкова і Євгенія Генова з представниками органів місцевого самоврядування Одеської області.

Метою заходу стало роз’яснення результатів і можливостей децентралізації в Україні та ознайомлення з можливостями використання міжмуніципального співробітництва громад на прикладі як українських, так і західноєвропейських угод. 

О. Гуненкова розповіла про поточний стан та перспективи розвитку процесів децентралізації в Україні та Одеській області, пояснивши, на якому етапі наразі перебуває процес реформування та чого очікувати від законодавчих ініціатив уряду і парламенту. У другій частині семінару вона схарактеризувала правові основи використання міжмуніципального співробітництва для посилення спроможності територіальних громад в Україні.

Є. Генова ознайомила учасників з досвідом австрійських комун у сфері міжмуніципального співробітництва, зокрема як інструментом вирішення проблем утилізації твердих побутових відходів та надання адміністративних, освітніх, комунальних послуг.

Back To Top